© 2017 Danmarks civile Hundeførerforening

DcH Kreds 4 – Sydjylland

Titel Navn Adresse By Telefon
401 Blåvandshuk  Til hjemmesiden
Formand Lissi Knudsen Bugten 19 6840 Oksbøl 7527 9043
Kasserer Ole Knudsen Bugten 19 6840 Oksbøl 2249 8612
Træningsplads Strandvejen 6840 Oksbøl
402 Bramming (E) Til hjemmesiden
Formand Bent Schmidt Nøråvej 9 6740 Bramming 2173 8029
Kasserer Dorthe Madsen Gyvelvej 20 9740 Bramming 7510 1162
Træningsplads Østergade 39 6740 Bramming
403 Esbjerg (E) Til hjemmesiden
Formand Brian Klaris Skovridervej 39 6715 Esbjerg N 2040 8196
Kasserer konstit Janni Kristiansen Fiskenes kvarter 108 6710 Esbjerg V 2860 1390
Træningsplads Ambolten 15, Tarp 6715 Esbjerg N
404 Fredericia Til hjemmesiden
Formand Torben Kryger Pedersen Nørrebrogade 92 7000 Fredericia 2683 8818
Kasserer Signe Larsen Thorvaldsensvej 57 7000 Fredericia 2964 9868
Træningsplads Egehavevej 18A 7000 Fredericia
405 Haderslev (E) Til hjemmesiden
Formand Sabrina Esbensen Sdr. Ottinggade 26, 2. sal 6100 Haderslev 2987 5059
Kasserer Ulla Jensen Lembckesvej 48 6100 Haderslev 2393 7607
Træningsplads Vilstrupvej 134 6100 Haderslev
406 Kolding Til hjemmesiden
Formand Jørn Elsberg Damgårdsparken 1a 6070 Christiansfeld 2361 3158
Kasserer Nina Detlefsen Ekkodalen 11 6000 Kolding 6060 7620
Træningsplads Eliassensvej 116 6000 Kolding 7554 2918
407 Nordals Til hjemmesiden
Formand Dorthe Sibbesen Hesselhøjvej 14 6430 Nordborg 2211 7689
Kasserer Maria Mikkelsen Storegade 13, 1.th 6430 Nordborg 2637 2232
Træningsplads Piledamsvej 8 6430 Nordborg 7445 0935
408 Ribe (E) Til hjemmesiden
Formand Annette Höft Gl. Ullerupvej 45 6780 Skærbæk 3150 0775
Kasserer Mette Wraa Stigsen Landevejen 39, Døstrup 6780 Skærbæk 4247 2112
Træningsplads Skydebanevej 4 6760 Ribe
409 Rødding Til hjemmesiden
Formand Morten Jørgensen Rammelhøj 16 6630 Rødding 7255 3162
Kasserer Stella Egeholm Jensen Haderslevvej 21 6630 Rødding 2061 1858
Træningsplads Søvej, Jels 6630 Rødding
410 Tinglev (E)  Til hjemmesiden
Formand Arthur Heutmann Lillegade 9 6360 Tinglev 7464 4829
Kasserer Peter Peglau Bylderup Kirkevej 9 6372 Bylderup-Bov 4218  6372
Træningsplads Flensborg Landevej 30 6360 Tinglev 7464 4366
411 Toftlund (E) Til hjemmesiden
Formand Torben Beck Landevejen 59 6780 Skærbæk 2126 9875
Kasserer Ruth Nissen Jægerskoven 85 C 6520 Toftlund 4038 7473
Træningsplads Stadionvej 4a 6520 Toftlund
412 Tønder Til hjemmesiden
Formand Marianne Havemose Ved Slotsbanken 7 6270 Tønder 4114 8075
Kasserer Edith Rybasch Mågen 11 6270 Tønder 5151 4896
Træningsplads Gasværkvej 2 6270 Tønder
413 Varde Til hjemmesiden
Formand Jakob Vestergaard Ølgodvej 18 6800 Varde 2028 1503
Kasserer Jane Sørensen Sundsigvej 17, Kærup 6851 Janderup 2679 9930
Træningsplads Skadehøjvej 2 C 6800 Varde
414 Vejen (E) Til hjemmesiden
Formand Kim Ahle Uhreskovvej 28 6064 Jordrup 4068 8161
Kasserer Ruth Hald Baun Puggårdsvej 76 6771  Gredstedbro 2325 4794
Træningsplads Koldingvej 30 E 6600 Vejen
415 Vojens (E) Til hjemmesiden
Formand Frede Pedersen Gramlandevej 2 6630 Rødding 6138 6996
Kasserer Conny G. Nielsen Højgade 1 6500 Vojens 2045 9022
Træningsplads Overgårdsvej v/ Transformer, 6500 Vojens 6500 Vojens
416 Aabenraa (E) Til hjemmesiden
Formand Marco Adelborg Buen 66, Stubbæk 6200 Aabenraa 3157 5767
Kasserer Aase Wael Duus Uglekær 9 6200 Aabenraa 2757 6711
Træningsplads Sønderborgvej 129, Felsted 6200 Aabenraa
417 Christiansfeld (E)  Til hjemmesiden
Formand Nanna Schmidt Købmandsgade 1 6093 Sjølund 2124 6116
Kasserer Jytte Westergård Sjølund Landevej 22 6093 Sjølund 2485 0757
Træningsplads Halvej 6070 Christiansfeld
418 Agerbæk
Formand Hans Peter Dinesen Farup Grønnevej 4 6760 Ribe 4028 8675
Kasserer Jens C. Højrup Løgumklostervej 20 6261 Bredebro 5095 0500
Træningsplads Ved rensningsanlægget 6753 Agerbæk 7619 6338
419 Broager (E) Til hjemmesiden
Formand Charlotte Christensen Sletmarken 6 6310 Broager 5135 9008
Kasserer Bodil Nielsen Nybøl Nor 1 6400 Sønderborg 20857550
Træningsplads Ringriderpladsen 4 6310 Broager
420 Vamdrup  Til hjemmesiden
Formand Tina Strunge-Jensen Østergade 69 6580 Vamdrup 2376 2651
Kasserer Stella Beierholm Villagade 8 6580 Vamdrup 2311 2951
Træningsplads Stadionvej 10 6580 Vamdrup
421 Skærbæk (E)  Til hjemmesiden
Formand Christel Gassner Poulsen Vester Gasse 22 6780 Skærbæk 2825 4442
Kasserer Karin Lund Petersen Kilen 12 6720 Skærbæk 2128 6602
Træningsplads Industrivej 22 6780 Skærbæk
422 Løgumkloster Til hjemmesiden
Formand Marianne Westergaard Rypevej 4 6240 Løgumkloster 2991 5954
Kasserer Lene K. Nielsen Skærbækvej 6, Arrild 6520 Toftlund 3074 3894
Træningsplads Ved Dammen 17 6240 Løgumkloster
423 Fanø
Formand Carsten Jensen Bavnebjerg 15 6720 Fanø 8646 2919
Kasserer Maj-Britt Jensen Bavnebjerg 15 6720 Fanø 8646 2919
Træningsplads
424 Ødis Bramdrup Til hjemmesiden
Formand Vibeke Fielsø Kildedyb 5, st 6000 Kolding 6069 6842
Kasserer Lisbeth Erikstrup Åkjærsvej 11 6000 Kolding 50599642
Træningsplads