© 2017 Danmarks civile Hundeførerforening

Hundeadfærdskonsulent

* Kredskonsulent i kredsen

Du kan skrive mail til konsulenten ved at klikke på navnet. Der er dog konsulenter der ønsker at  du ringer.

Kreds 1

By Navn Telefon Mobil email DcH Forening
Frederikshavn Brian Morgen 2895 2181 Frederikshavn
Frederikshavn Patricia Bernhardsen* 4267 6262 Frederikshavn
Hadsund Anne Sofie Heelene Raarup 5129 0874 Hadsund
Hobro Kaj Pedersen
2856 7520 Hobro
Nørresundby Annette Pedersen
4060 7730 Lindholm
Nørresundby Dorte Hørdum Madsen
4120 8282 Lindholm
Nørager Dorte Thorup Ottesen 5192 4421 Vesthimmerland
Nørresundby Trine Soelberg 6170 9667 Ålborg
Ranum Susan Larsen Ravn 9867 7785 2175 0612 Løgstør
Skagen Jimmy Romanowski 2267 5796 Skagen
Thisted Johannes Christensen 2311 0184 Thisted
Thyholm Leo Skibbild Jepsen 6166 1991 Thyholm
Aars Lis Porsborg 9862 1789 Vesthimmerland

Kreds 2

By Navn Telefon Mobil email DcH Forening
Bording Kirsten Kruse   PAUSE Ikast
Brande Helle B Troelsen 3027 7400 Herning
Herning Gitte Madsen 5265 6990 Herning
Herning Kristina Vestby Lorenzen 6017 3627 Herning
Lem St. Helle Holm 2427 8118 Ringkøbing
Lemvig Christina Alaelua* 2327 0367 Lemvig
Silkeborg Anni Gerdsen 2782 3581 Silkeborg
Stoholm Carsten Retoft 2237 2667 Skive
Tjele Bent Josefsen 2260 6030 Silkeborg
Vinderup Heidi Frölich 2426 5935 Holstebro

Kreds 3

By Navn Telefon Mobil email DcH Forening
Gjerlev Anette Barksman* 2022 4016 Nørhald
Grenaa Christina Johanne Petersen  5090 2500 Grenaa
Hammel Bettina Dalgas 2940 9097 Hammel
Harlev J Karin Lykke 2015 9009 Harlev
Tilst Anne Wedel Skanderborg
Viborg Sanne Johansen 2046 1604 Viborg
Viby Hanne Henriksen  2383 4370 Harlev

Kreds 4

By Navn Telefon Mobil email DcH Forening
Billum Arne Andersen 7525 8840 Esbjerg
Blåvand Lissi Knudsen 2441 2913 Blåvandshuk
Sommersted Heidi R Hansen 6056 1231 Christiansfeld
Esbjerg Carsten Kristensen 3123 8091 Esbjerg
Esbjerg V Brian Klaris* 2040 8196 Esbjerg
Haderslev Bente Dalsgaard 3012 8103 Haderslev
Kolding Lene Winther Petersen 2232 1226 Kolding
Nordborg Dorthe Sibbesen 2211 7689 Nordals
Ribe Jette Olesen 5124 2384 Bramming
Rødding Frede Pedersen 6138 6996 Vojens
Rødekro Gitte Albæk Bielefeldt ORLOV Aabenraa
Skærbæk Annette Höft 3150 0775 Ribe
Toftlund Metine J. Kristiansen 5321 5506 Løgumkloster
Varde Flemming Jensen 2341 8184 Varde

Kreds 5

By Navn Telefon Mobil email DcH Forening
Blommenslyst Tina Kristensen 2366 4384 Odense
Middelfart Sven Erik Jensen 6441 3813 Vestfyn
Nyborg Pia Hellegaard 3028 2884 Svendborg
Ryslinge Janna Juhler 2217 6532 Svendborg
Svendborg Dorthe Larsen* 6019 4028 Svendborg
Søndersø Susan Aino Kjær 4058 5466 Brenderup

Kreds 6

By Navn Telefon Mobil email DcH Forening
Faxe Joan Andersen 2614 1363 Haslev
Fårevejle Steen Boje Christensen 2142 3346 Odsherred
Fårevejle Lars Foglmann 5182 2890 Odsherred
Gilleleje Lisbeth Faurby Falkenberg 2941 6951 Hørsholm/Karlebo
Haslev Niels Hansen 2696 5217 Skovbo
Hårlev Randi Sarka 4087 4806 Herfølge
Humlebæk Lene Bentzen Humlebæk
Lundby Birthe Jonasen* 25792755 Vordingborg
Lynge Birgitte Eriksen 4016 1266 Nivå
Nykøbing Sj. Ole Alex Pedersen 4172 1028 Odsherred
Roskilde Lars Norman Nielsen 2254 3843 Roskilde
Slagelse Erling Nielsen 2018 1129 Slagelse
Slagelse Michael Skou 2095 5559 Skælskør
Snekkersten Anette Knudsen 6014 3058 Helsingør
Svinninge Christa Juhl 2289 9104 Holbæk
Tune Karin Sørensen 2572 3226 Køge
Tølløse Jan Nygaard Jørgensen 6171 1083 Roskilde
Vordingborg Ulla Vest 5537 4787 Vordingborg